Media

Pošumavská dudácká muzika, Novinu poslouchejte. Adventní a vánoční písně z jižních Čech. Vlastním nákladem, Strakonice 2019. Stopáž 53:50.

V plzeňském studiu Českého rozhlasu vznikly v roce 2019 v projektu Folklor v regionech nové snímky německé lidové hudby z oblasti Pošumaví. Díky objevitelské práci Šumavské hackbrettové muziky tak znovu zní repertoár obyvatel obcí,v roce 2019 které po roce 1945 zmizely v hraničním pásmu nebo dokonce pod hladinou Lipenské přehrady.

Výtvarník Valentin Horba se se mnoha milovníkům umění dosal doslova pod kůži svými kouzelnými obrázky. Napadlo by někoho doplnit krásný strakonický hrad prosvětlený sluncem anděly, jak plují po řece Otavě na loďkách a jiní se procházejí pod parapletem? Takové obrazy na nichž jsou roztomilé právě tyto detaily, vystavuje umělec ve vstupní hale...

Nabízíme k poslechu záznam koncertu z 23. Mezinárodního dudáckého festivalu, který se konal na konci srpna ve Strakonicích. V kostele sv. Markéty se společně sešli Pošumavská dudácká muzika a Dudácká muzika pod vedením Seppa Pichlera působící na konzervatoři v Grazu. Slovem provází P. Roman Dvořák.

Pošumavská dudácká muzika ze Strakonic letos v létě oslaví čtvrtstoletí svého působení. Špalíček lidových písní tak bude slavnostním hudebním výletem na Prácheňsko a do šumavského podhůří.

O víkendu na přelomu září a října se ve strakonických folklórních kruzích odehrála doposud nevídaná událost. Pošumavská dudácká muzika pořádala historicky první muzikantskou dílnu. Zadala tak jasný impuls k dalšímu pokračování tradice na Strakonicku.

Dobrý den - Grüss Gott, zaznělo 23. a 24. května na X. Národopisné slavnosti v Kinského zahradě v Praze. Na pódiu Letohrádku Kinských, kde sídlí Národopisné oddělení Národního muzea v Praze, se tu vystřídaly soubory z Postřekova a Strakonic i soubor Volker Derschmidt z Rakouska.

© 2023 Pošumavská dudácká muzika | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!