Media

Výtvarník Valentin Horba se se mnoha milovníkům umění dosal doslova pod kůži svými kouzelnými obrázky. Napadlo by někoho doplnit krásný strakonický hrad prosvětlený sluncem anděly, jak plují po řece Otavě na loďkách a jiní se procházejí pod parapletem? Takové obrazy na nichž jsou roztomilé právě tyto detaily, vystavuje umělec ve vstupní hale...

Nabízíme k poslechu záznam koncertu z 23. Mezinárodního dudáckého festivalu, který se konal na konci srpna ve Strakonicích. V kostele sv. Markéty se společně sešli Pošumavská dudácká muzika a Dudácká muzika pod vedením Seppa Pichlera působící na konzervatoři v Grazu. Slovem provází P. Roman Dvořák.

Pošumavská dudácká muzika ze Strakonic letos v létě oslaví čtvrtstoletí svého působení. Špalíček lidových písní tak bude slavnostním hudebním výletem na Prácheňsko a do šumavského podhůří. Připravil Zdeněk Vejvoda.

O víkendu na přelomu září a října se ve strakonických folklórních kruzích odehrála doposud nevídaná událost. Pošumavská dudácká muzika pořádala historicky první muzikantskou dílnu. Zadala tak jasný impuls k dalšímu pokračování tradice na Strakonicku.

Dobrý den - Grüss Gott, zaznělo 23. a 24. května na X. Národopisné slavnosti v Kinského zahradě v Praze. Na pódiu Letohrádku Kinských, kde sídlí Národopisné oddělení Národního muzea v Praze, se tu vystřídaly soubory z Postřekova a Strakonic i soubor Volker Derschmidt z Rakouska.